Yemek Duası

Kategori : Yemek Tarifleri - Etiketler :, - Tarih : 11 Eylül 2010

748 defa okundu
FaceBook ta paylaş

Elhamdü lillâhillezi at’amenâ ve sekanâ ve kesânâ ve ce’alenâ mine’l-müslimin. Allahümme henni-nâ ve bârik ta’âmenâ ve nevvir kulûbenâ ve’rhamnâ varda annâ ve a’tinâ temame ni’metike ve devame ni’metike ve temame tevfikıke ve devame tevfikıke. Ve tamame me-habbetike ve devame mehabbetike ve temame marifetike ve devame ma’rifetike ve. temame rıdvanike ve devame ndvani-ke, bihurmeti taamike ve habîbike yâ ilâhel âlemin.
Manâsı: Bize yediren, içiren, giydiren ve bizi müslü-manlardan yapan Allah’a hamdolsun. Allahım, bizi afiyetle yaşat, yemeğimizi mübarek eyle, kalblerimizi nurlandır, bize merhamet eyle, bizden razı ol; bize nimetinin tamamını ve devamını, tevfik ve yardımının tamamını ve devamını, sevgi­nin tamamını ve devamını, ma’rifetinin tamamını ve deva­mını, rızanın tamamını ve devamını ihsan eyle. Yemeğin ve sevgili Habîbinin yüzü hürmetine ey âlemlerin tlahı! Hamd âlemlerin Rabbı olan Allah’a mahsustur.
Netice:
Haram olmayan bir gıdayı haram gibi gösterip Allah’a yalan isnad etmekten, helâl olmayan bir gıdayı da helâl ola­rak gösterip müslümanlan günaha sevk etmekten ve yalan yanlış şeyler yazmaktan, bağışlayanların en bağışlayıcısı olan yüce Allah’a sığınırım.

Yorum Yaz

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım.

Facebook Sayfamızı Beğen

Menü