Online Oyun Rehberi – En İyi Oyunlar İncelemesi

Kategori : Oyun - Etiketler :, , , , , , , , , - Tarih : 03 Ekim 2010

2.748 defa okundu
FaceBook ta paylaş

4Story


4Story, 49 kişiye kadar takımların bir arada savaşabildiği bir MMORPG . Görselleri oldukça şık olmasına karşın sistem kaynakları insaflı. 4Story, sistemi zayıf olan ama iyi grafiklere sahip bir oyunda eğlenmek isteyen oyuncular için ilaç gibi.

Sistem olarak World of Warcraft benzeri mekanikler kullanıyor. Elbette en büyük farkı herhangi bir aylık ücret olmaması. Grafikleri kadar sesleri de iyi bir . Tasarımı başarılı, arayüzünün kullanımı çok kolay bir olan 4Story, iyi rafine edilmiş.

Pek çok yeni ama ham oyunun aksine iyi dengelenmiş karakterler ile sadece yeni başlayanları değil, tecrübeli MMO oyuncularını da kendisine çekebilen bir MMORPG.

Avalon Heroes

Avalon Heroes genel MMORPG türünün biraz dışında bir oyun. Ücretsiz bir şekilde oynanabilen Avalon Heroes, RTS-RPG harmanı, yani aynı zamanda gerçek zamanlı bir strateji oyunu.


Bu oyun en iyi DotA benzeri olarak özetlenebilir. 100 farklı kahraman, birbiriyle karşılaşıyor ve heyecanlı maçlar yaşanıyor. Oyuncuların eSpor turnuvalarına katılıp para ödülü kazanma şansı bile var.
Aşırı rekabetçi olmayan oyuncular senaryo modunda tek başlarına dünyayı keşfedip eğlenebilirler. Ama oyunun gerçek keyfi kalabalık bir oyunda anlaşılıyor. Macera ve takım oyunu modlarıyla da yaratık avlayarak gelişmek ve eğlenmek mümkün.

En büyük avantajları farklı oyun modları ve kahraman özelleştirme sistemi oluyor ve farklı oyunculara hitap edebiliyor.

Dark Orbit

Dark Orbit 2D grafiklere sahip, indirmeye gerek olmadan internet tarayıcı içerisinden oynayabileceğiniz bir oyun.

Bilimkurgu MMORPG türündeki oyunda oyuncuların karşılıklı savaştığı PvP türü ağırlıkta. Galaksinin her yanında savaş var ve para kazanmak için görevleri tamamlamak, maden toplamak gerekiyor.

Oldukça geniş bir oyuncu kitlesine sahip oyunda açık bir oyun sistem, 3 taraf arasında süren bir savaş var.

Farmerama

Farmerama Facebook’ta inanılmaz popüler olan Farmville’e benzer bir çiftçilik oyunu. Çiftliğinize ekin ekip, ağaç dikip, hayvan yetiştirip bunların meyvelerini ve ürünlerini topluyorsunuz.

Oyunda yer alan görevleri tamamladıkça para ve tecrübe kazanarak çiftliğinizi genişletiyor, isterseniz dostlarınızı da yanınıza çağırıyorsunuz.

Oyınun en büyük avantajı çok az zaman istemesi oluyor. Gün boyunca kısa sürelerle ve belirli aralıklarla iyi vakit geçirebiliyorsunuz. Sistem kaynakları çok ama çok düşük ve ürün-hayvan çeşitliliği oldukça zengin.

Florensia

Florensia şık 3D grafiklere sahip bir MMORPG oyunu. Oyunculara hem karada, hem de denizde oyun ve level atlama imkanı sunan, ilginç bir oyun.

Oyunda deniz yolculukları ve savaşları önemli bir yer tutuyor. Gizli bir korsan karakter sınıfı da cabası. Ücretsiz oyunlar içinde de, ücretli oyunlar arasında da en iyi görünen oyunlardan birisi ve denenmesi gereken bir MMORPG.

Geniş bir oyuncu kitlesine sahip olan oyunun kullanıcı arayüzü, yetenek sistemi ve genel atmosferi çok başarılı. 4 Karakter sınıfıyla başlayan oyunda seviye atladıkça daha farklı karakter sınıfları seçmek mümkün oluyor.

Football Superstars

Football Superstars ya da Türkçe adıyla Futbol Yıldızı, devasa online bir futbol oyunu. 3D grafikleriyle oyunculara yeşil sahalarda top tepme fırsatı veriyor.

Devasa dünyası sadece sahadan oluşmuyor. Spor salonları, dükkanlar ve barlarla dolu. Oyuncuların karakterlerini özelleştirme daha doğrusu kişiselleştirme kısmı ise oldukça detaylı.

3’e 3 kısa maçlar ya da 11’e 11 tam takım maçlar yapmak mümkün. Karakteri eğiterek istatistiklerini arttırmak ve röportajlar vererek ününüzü arttırmak çok önemli.

Kaliteli grafikleri, dev dünyası, detaylı karakterleri ve bir futbol oyunundan beklenmeyecek kadar detaylı oynanışıyla çok ilginç bir oyun.

MS4004

Türk yapımı bir devasa online oyun olan MS4004 bir bilim kurgu strateji oyunu. Henüz beta aşamasında ama oyunu oynayabilirsiniz.

Anakim, Sirian ve Nordik olmak üzere 3 oynanabilir ırk var. Oyun milattan sonra 4004 yılında geçiyor ve genel olarak toprak yönetimi üzerine kurulu. Binaların geliştirilmesi, teknoloji geliştirilmesi, ordu üretilmesi ve de haliyle savaşlar söz konusu.

Oyun dünyası dağılmış adacıklar ve bunların üzerinde yer alan oyuncular şeklinde konumlandırılmış. Savaşı körüklemek için ise adadaki kaynaklar tükenebilir şekilde yapılmış.

S4 League

S4 League üçüncü kişi bakış açısından oynanan bir bilim kurgu oyunu. Hızlı bir tempoya sahip oyunda takım takıma deathmatch modu oldukça eğlenceli.

Klasik Capture the flag ya da bayrak ele geçirmece denilebilecek bir Touch Down modu da oyunu zenginleştiriyor.

Oyun içerisinde düşmanları öldürdükçe para kazanmak ve bu para ile daha iyi silahlar satın almak mümkün. Sadece silahlar da değil, yeni giysiler ve yeni yetenekler kazanarak karakter geliştirmek oyunun temelini oluşturuyor.

Geniş bir oyuncu kitlesi olan, iyi grafiklere sahip ve popüler bir oyun.

Seafight

Seafight basit 2 boyutlu grafiklere sahip olmasına karşın oldukça bağımlılık yapıcı bir oyun. Oyuncular gemiyle açık denizlere açılıp macera peşinde koşuyorlar.

Kazanılan altın ile daha iyi gemiler ve daha büyük toplar alan oyuncular, birbirlerini denizin dibine gömmeye çaışıyor. Oyun genelinde PvP çok yaygın olduğu için hayatta kalmak isteyenler gruplar, daha doğrusu filolar halinde geziyor.

Geniş bir oyuncu kitlesi olan oyunu tarayıcı içerisinden kurulum olmadan oynamak mümkün.

kaynak: http://www.chip.com.tr

Yorum Yaz

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım.

Facebook Sayfamızı Beğen

Menü