5 Muhteşem çevrimiçi oyun

Kategori : Oyun - Etiketler :, - Tarih : 28 Aralık 2010

2.533 defa okundu
FaceBook ta paylaş

Ünlü şehir kurma oyunu Sim City serilerinin meraklılarındansanız, altyapıları oluşturma, imar planlamaları, mali işleri yönetmek hala hoşunuza gidiyorsa yalnız değilsiniz.

Bazı basit Flash tabanlı oyunlar, Sim City’nin ilk sürümündeki derinliğe bile ulaşamazken bazıları ise görmeye ve oynamaya gerçekten değer. Sizin için bir araya getirdiğimiz 5 tarayıcı tabanlı şehir kurma oyunları Sim City’nin tahtına adaylar. Eğer şehir yönetimi ilginizi çekiyorsa, web tarayıcınız üzerinden yükleme derdi olmadan oynayabileceğiniz bu muhteşem oyunları sakın kaçırmayın.

ElectroCity

Yeni Zelandalı enerji şirketi Genesis Energy tarafından oluşturulan sıra bazlı oyun, oyunseverlere büyük bir şehri geliştirme şansı veriyor. Oyuncunun kullanılan enerji miktarı, süreklilik ve çevresel faktörlerle yakından ilgilenmesi gerekiyor.

IBM City One

IBM City One oldukça kapsamlı bir şehir yönetimi oyunu. Şehir hayatında dört bölümden birini yönetmeyi seçebiliyorsunuz: enerji, su, perakendecilik ve bankacılık. Oyun, her hareketinizden sonra sizi puanlandıran sıra bazlı bir yapıya sahip.

Oyunu oynamaya başlamadan önce küçük bir formu doldurmanız isteniyor ancak oyun sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

City Creator

Oyun etkileyici bir piksel sanatına ve eşölçülü bir bakış açısına sahip. Öğeleri ekranın sol tarafından sağ tarafta şehrinizin üzerine sürükleyin ve hepsi bu kadar. Oyunda seçebileceğiniz kendi eşsiz stiline sahip 3 yapı grubu bulunuyor. Kaydolursanız kendi çalışmalarınızı kaydedebiliyor, arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz.

Zanpo Virtual Cities

Blok tabanlı şehir kurma oyunu Zanpo Virtual Cities’de hazır yapıları kurmaktansa, parçaları kullanarak detaylı bir şehir kurmanız mümkün. En iyi yapılar kullanıcılar tarafından seçiliyor ve sanal şehre ekleniyorlar.

CityVille

Artık FarmVille’dan sıkıldığınızı biliyoruz, o halde neden CityVille’ı denemiyorsunuz? 20 milyonu aşan kullanıcı sayısını düşündüğümüzde onu bu listenin dışında tutmak sanırız haksızlık olurdu.

Oyun muhteşem grafiklere sahip, Facebook platformu sayesinde bazı sosyal etkileşimlerde bulunmanız mümkün.

Kaynak: CHIP

Yorum Yaz

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım.

Facebook Sayfamızı Beğen

Menü