Yağ yakan besinler

Kategori : Genel, Güncel, Sağlık, Şifalı Bitkiler - Etiketler :, , , , - Tarih : 16 Temmuz 2014

1.218 defa okundu
FaceBook ta paylaş

Yanlış ve düzensiz beslenme, bölgesel yağlanmayı beraberinde getiriyor. Göbek, bel, basen bölgelerinde toplanan yağlanmalar can sıkıyor. Bazı besinler ise fazla kilolardan kurtulmamıza yardımcı oluyor.

İşte hem zayıflamayı hem de sağlıklı beslenmeyi sağlayacak mucize besinler…

Siyah fasulye: Sıfır yağ içeren siyah fasulye lif ve protein açısından oldukça zengindir. Doğada koyu renk yüksek oranda flavonoid içerir. Bu da karın bölgesindeki yağların yakımını hızlandırır..

Patlamış mısır: Tatlandırılmamış ve tuzlanmamış olmak şartıyla patlamış mısır zayıflamaya yardımcıdır. Tam tahıl gibi maddeler içerdiği için genel sağlık için önemlidir.

Elma sirkesi: Yağ yakma konusundaki popülerdir. İçeriğindeki asetik asit yağları yakar ve depolanmasını önler.

Yemişler: Fındık ve kuruyemişlerin yarısı yağ olmasına rağmen bu yağlar doymamış olduğu için kilo yapıcı özellik göstermez. Aksine obeziteyi engeller ve aşırı kiloların depolanmasını önler.

Soğuk patates: Patatesi sıcak değil, soğuk tüketmek bölgesel yağlanmayı engeller.

Beyaz çay: Beyaz Çin Çayı, yağ hücrelerinin kapasitelerinin yüzde 70’i kadar daha az yağ depolamasını sağlar.

Armut: Lif açısından zengin, kalori bakımından fakir olan armut, içeriğindeki antioksidanlar sayesinde karın bölgesinde depolanan hayvansal yağların yakımını hızlandırır. Kahvaltıdan, öğle ve akşam yemeğinden önce 1 armut yiyerek göbek yağlarınızı eritebilirsiniz.

Yorum Yaz

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım.

Facebook Sayfamızı Beğen

Menü