Sony Bravia Internet TV serileri tanıtıldı

Kategori : Genel, Güncel - Etiketler : - Tarih : 24 Mart 2011

1.756 defa okundu
FaceBook ta paylaş

Japon teknoloji devi Sony, televizyonlarda internet kullanımını mümkün kılan yeni TV serisini tanıttı.

Sony’nin yenilikçi 2011 Internet TV serisi, artan İnternet içerikleri, akıllı bağlantı özellikleri ve gelişmiş ağ seçenekleri ile TV deneyimini yeniden tanımlıyor. 2 ve 3 boyutlu geliştirilmiş Full HD görüntü kalitesi, İnternet TV bağlantısı ile izleyicinin de birebir içinde olduğu tamamen etkin bir izleme deneyimi ve çevrimiçi eğlence keyfi sunuyor. Söz konusu ürünler, TV’leri ile geleneksel pasif izleme şeklini bütünüyle değiştirerek, tamamen aktif bir TV izleme deneyimi sunuyor. Ayrıca, seyircilerin sadece TV izlemekle kalmayıp içeriğe de dahil olarak kendi TV izleme deneyimini kendileri oluşturması imkanını tanıyor. Sony, televizyon deneyimini yeniden tanımlayan,Türkiye pazarında satışa sunacağı birbirinden özel tam 27 Bravia Internet TV modelini düzenlediği basın toplantısı ile tanıttı. Ayrıca, televizyon dünyasının geleceğine ilişkin hedef ve yatırımlarını paylaştı. Tanıtım toplantısında konuşan Sony Avrupa Teknik Pazarlama Kıdemli Yöneticisi Tim Page, İnternet içeriği, akıllı teknoloji ve özellikler, insanların TV hakkındaki düşüncelerini değiştirecek. Şimdi televizyonunuz ev eğlencenizin gerçekten merkezi haline geliyor ve televizyon deneyimi yeniden tanımlanıyor” dedi.

Yeni seri, pek çok ilk ile birlikte geliyor

Yeni serinin görüntü kalitesi, 3D, bağlanabilirlik ve tasarım olmak üzere dört ana başlıkta öne çıktığını vurgulayan Sony Eurasia TV Ürün Müdürü Ersin Kösoğlu, Sony’nin yeni görüntü işlemcisi X-Reality sayesinde Internet video içeriklerinde, bugüne kadar en gelişmiş görüntü kalitesini sunduklarını iddia etti. 2011 serisindeki yeni Sony 3D Active Shutter gözlükler, sadece 59 gram ve 2010’dakilere göre daha da hafif, daha da ergonomik. Ayrıca, USB’den şarj edilebilme özelliği sayesinde 3 dakikalık şarj ile tam 3 saat kullanılabiliyor. Full HD’de yüksek kaliteli bir 3D görüntü sağlanarak, saatler boyu 3D izleme keyfini yaşatıyor.YouTube,Facebook ve DailyMotion başta olmak üzere 20’nin üzerinde servis ile çevrimiçi dünyanın zenginleştirilmiş eğlence seçeneklerine bağlanmayı sağlıyor.

TV’den sesli ve görüntülü konuşma devri başladı

Sony Internet TV’lere isteğe bağlı olarak alınan özel bir kamera ve mikrofon aksesuarı üzerinden, Skype’i kullanarak İnternet üzerinden ücretsiz olarak sesli ve görüntülü görüşmeler yapılabiliyor. Kullanıcılar, bir PC’nin etrafına toplanmadan net bir büyük ekran rahatlığında arkadaşları ve ailesi ile sohbet edebiliyor.

Kaynak: ZAMAN

Yorum Yaz

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım.

Facebook Sayfamızı Beğen

Menü