Samsung 2014 Yılının Tableti

Kategori : Genel - Etiketler : - Tarih : 02 Ocak 2014

968 defa okundu
FaceBook ta paylaş

Gerek telefon dünyasında gerekse tablet dünyasında son zamanlarda yaptıklarıyla ses getiren Samsung firması yeni tabletinin hazırlıklarını tamamladı. Yeni tabletin adının Galaxy Note Pro yada Galaxy Note 12 olacağı tahmin ediliyor. Samsungun yeni tabletini ne zaman piyasaya süreceği konusuda gizliliğini korurken tahminlere göre 2014 yılının mart yada nisan aylarında piyasada olacağı tahmin ediliyor. Tabletin tanıtımı ise CES 2014 fuarında yapılacak. Cihaz hakkında tam doğruluğu kesin olmamakla beraber birçok bilgi mevcut. Bu bilgilere kısaca bir değinelim.

Samsungun yeni tabletinde 12.2 inç Pls ekran kullanılacak. 2560×1600 Piksel gibi dev bir çözünürlük ve mükemmel renkler kullanıcıları bekliyor yeniden. İşlemci olarakta önceki tabletlerden biraz daha hızlı olan dört çekirdekli bir işlemci kullanılacağı düşünülüyor. İşlemci hızının 3 GB ram ile takviye edilmesi ve üstün bir performans vereceği de konuşulanlar arasında. Böyle üstün özellikli bir tabletinde yüksek kapasiteli bir pille idare edilmesi gerekiyor. Bunuda 8220 mAh kapasiteli bir pille yapacak olan Samsung firması son tabletiyle teknoloji dünyasını sallayacak gibi.

Çıkış tarihi Samsungun daha önce piyasaya sürdüğü mallara bakılarak 2014’ün ilk çeyreği yani ilk 3 ayında olması bekleniyor. Daha önceki tablet ve üstün özellikli telefonları sürüşünden fikir elde ederek bir yorum gerekirsede şubat yada mart ayı gibi piyasada olmuş olur. Ülkemize de en geç nisan ayında geleceği tahmin ediliyor. Rekabetden dolayı da bu tabletlerin fiyatlarının uçuk seviyede olmayacağı diğer bir söylenti. Bana göre samsung teknolojide son derece iyi işler çıkartıyor. Son tabletiylede adından bolca söz ettirecek gibi.

Not: Yukarıdaki makale www.bilgimi.com ve www.bilgideposu.org siteleri için hazırlanmıştır.

Yorum Yaz

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım.

Facebook Sayfamızı Beğen

Menü