Panasonic HD video kameralarda yeni özellikler

Kategori : Genel, Güncel - Etiketler :, - Tarih : 24 Mart 2011

1.882 defa okundu
FaceBook ta paylaş

Panasonic HD video kamera sektöründe öncü olduğu kadar kullanıcıların video çekme ve paylaşma keyfini daha rahatça yaşayabilmeleri için de gerekli teknolojilere önem veriyor.

Bu yıldan itibaren Panasonic’in tüm HD video kameraları Apple’ın video formatı iFrame’i destekliyor olacak. Böylece kullanıcılar, çektikleri görüntüleri hiçbir dönüştürme işlemi yapmadan başta Mac olmak üzere Apple ürünlerinde oynatabilecek.

Apple’ın kullanıma sunduğu video formatı iFrame HD videoların aktarım hızlarını yükseltmesiyle biliniyor. iFrame’den önce HD kameralarda çekilen videoların aktarım ve paylaşımı farklı kodlama çözümleri nedeniyle bir hayli zaman alıyordu. Panasonic’in HD video kameralarının iFrame’i desteklemesiyle kullanıcılar artık zaman kaybetmeden videolarını Mac ve iPad gibi Apple cihazlarına zahmetsizce aktarıp sevdikleriyle paylaşabilecek.

Panasonic Türkiye Optik Ürünler Grup Ürün Müdürü Evren Köksal konuyla ilgili şunları söylüyor: “Panasonic olarak tüketicilerimizin taleplerine büyük önem veriyor, çektikleri videoları olabilecek en hızlı ve zahmetsiz bir şekilde paylaşmak istediklerini biliyoruz. HD kameralarımızın Apple formatını desteklemesi bu anlamda önemli bir adım. Üretici işlerle uğraşan müşterilerimizin pek çoğunun Apple kullandığını ve çektikleri hareketli görüntüleri fazla uğraş vermeden bilgisayarlarına direkt aktarmak ve çektikleri HD kalitesindeki bu görüntülerle sanatsal çalışmalar yapmak istediklerini biliyoruz. Yenilikçi yaklaşımımızı kullanıcılarımızın memnuniyeti doğrultusunda devam ettireceğiz.”

Panasonic HD video kameralardan Apple iFrame’e uyumlu olanlar ise şöyle:

900 serisi(iMovie/iFrame)

HDC-HS900

HDC-TM900

HDC-SD900

HDC-SD800

90 serisi(iMovie/iFrame)

HDC-TM90

HDC-SD90

80 serisi(iMovie/iFrame)

HDC-HS80

HDC-TM80

HDC-SD80

HDC-SD40

KAYNAK: ZAMAN

Yorum Yaz

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım.

Facebook Sayfamızı Beğen

Menü