Müslümanlara özel telefon BQ İstanbul Özellikleri

Kategori : Genel, Güncel - Etiketler :, , , - Tarih : 27 Ekim 2014

922 defa okundu
FaceBook ta paylaş

Rusya’nın ilk Müslümanlara özel telefonu “BQ İstanbul” görücüye çıkıyor. Rusya ve Tataristan Müslüman Kadınlar Birliği Başkanı Nailya Ziganshina, Rusya’da Müslümanlara özel uygulamalara sahip ilk cep telefonunun kasımdan itibaren satışa sunulacağını duyurdu.

NAMAZ VAKİTLERİ KONUMA GÖRE

Mevcut konuma göre günlük namaz vakitlerini kullanıcıya güncel bir şekilde sunan ve vakit uyarısı yapan “Namaz alarmı” gibi uygulamalara sahip telefonun ülkede büyük ilgi görmesi bekleniyor. Arapça metnin yanı sıra 4 farklı Rusça Kur’an mealini hafızasında barındıran BQ İstanbul’un bir Müslüman’ın ihtiyacı olan tüm telefon programlarını içinde barındıracak.

“MÜSLÜMANLARIN HAYATINI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN”

Şık tasarımlı telefon, kolay kullanıma sahip menüsü sayesinde de sureler arasında hızlı geçişi sağlıyor ve istenen metni açıyor. Böylesi bir gelişmeden dolayı mutlu olduğunu söyleyen Ziganshina ise “Mucitlerimizin boş durmayıp Müslümanların hayatını kolaylaştırmak için çeşitli icatlar düşünmelerinden ve böyle telefonların ortaya çıkmasından memnunum” dedi.

DÜŞÜK FİYAT KATEGORİSİNDE

Ziganshina, kendi telefonunda sadece Kur’an’ın aslını okuyabildiğini ancak bu gibi icatlar sayesinde meal okumanın yaygınlaşarak kutsal kitabın daha rahat anlaşılmasının sağlandığını belirtti. Rusya’daki birçok satış noktasında müşterilere sunulacak telefon, düşük fiyat kategorisinde olacak.

Yorum Yaz

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım.

Facebook Sayfamızı Beğen

Menü