Meyve fidanı mı alacaksınız? Bu yazı size göre

Kategori : Genel - Etiketler : - Tarih : 24 Ocak 2014

1.111 defa okundu
FaceBook ta paylaş

Bugün sizlere internet üzerinden fidan satın alabileceğiniz bir siteden bahsetmek istiyorum. Özellikle  E-fidancım’daki fidan çeşitleri konu açısından en iyi örneklerden birisi diyebiliriz.

E-fidancım 17 seneyi aşan meyve fidancılığı tecrübesine sahip güvenilir bir şirket. Web sitesi üzerinden ulaşabileceğiniz fidan çeşit sayısı oldukça fazla. Aşağıda bir kısmını saymaya çalışacağım. Site üzerinden ulaşabileceğiniz meyve fidanları iki formda satılıyor. Birincisi tüplü meyve fidanları, ikincisi açık kök meyve fidanları. Bunların arasındaki farkı söyleyecek olursak; açık kök  meyve fidanları Mart ayının son haftasına kadar dikilebiliyor. Tüplü meyve fidanlarını ise 12 ay boyunca ekebiliyorsunuz.

E-Fidancım üzerinde satışa sunulan açık kök meyve fidanlarının tümü sertifikalı fidanlardır. Sertifikalı fidan demek devlet denetiminden geçmiş yani kayıt altına alınmış, kayıtları tutulan fidan demektir. E-Fidancım üzerinden satın alacağınız fidanların tümü büyük bir özveri ile topraklarına kadar ayrıntıları ile kayıt altına alınmakta ve özenle yetiştirilmektedir.

Bunun yanında fidan alırken dikkat etmeniz gereken birkaç şeyden de bahşetmiş olalım. Fidan alırken aldığınız fidanın saçak köklerinin iyi geliştiğine dikkat edin. Köklerde mantar tarzında oluşumların olması fidanın ömrünü uzun tutmaz. Fidanın canlı ve parlak görünmesi, gövdesinde herhangi bir zararlı bulunmaması, yumru tarzında oluşumların ve kabukların olmaması gerekiyor. Aşı yerleri de çok önemli. Fidan seçimi konularında E-fidancım müşteri hizmetleri sizlere aklınıza takılan tüm konularda yardımcı olacaktır. Lütfen sormaktan çekinmeyin.

E-fidancım üzerinden ulaşabileceğiniz meyve fidanı çeşitliliğinin sayısının fazla olduğundan bahsetmiştim. Çoğu meyve fidanı var. Malta eriği,Japon eriği, Can eriği, Armut, Kayısı,Limon, Nar, Elma, Kiraz, Dut Çeşitleri, Üzüm Çeşitleri, Şeftali ve İncir çeşitleri, Zeytin, Ahududu, Böğürtlen fidanları ve ismini sayamadığımız daha bir sürü meyve fidanı. Hepsi özenle bakımları yapılmış, sağlıklı fidanlar. Ücretleri de çok uygun. Sürekli indirimde ve güncel meyve fidanlarını takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

Fidan alırken lütfen sağlıklı ve bakımları yapılmış, sertifikalı meyve fidanları almaya dikkat edin. Sağlıklı ve bakımları yapılmış bir meyve fidanından alacağınız meyvenin kalitesi ile özensiz bir fidandan alacağınız meyveden alacağınız meyvenin arasındaki farkı tahmin edebilirsiniz.

Bu yüzden fidan almayı düşünüyorsanız E-fidancım.com’ a uğramanızda fayda var.

Yorum Yaz

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım.

Facebook Sayfamızı Beğen

Menü