King Gamyun da oynanır

Kategori : Genel - Etiketler : - Tarih : 16 Ekim 2015

3.769 defa okundu
FaceBook ta paylaş

Çok eğlenceli ve oynaması hem zor hem de emek gerektiren King oyununu Gamyun’dan oynayın.

Gamyun.Net 1999 yılında kurulan bir oyun sitesi. Ülkemizdeki en kaliteli oyun sitelerinden birisi hatta en iyisi diyebiliriz. Şu an Gamyun.Net in milyonlarca üyesi ve günlük yüz binlerce ziyaretçisi olan bir site. 1999 yılından beri istikrarlı ve sağlam biçimde oyun severlerin büyük keyifle vakit geçirdiği Gamyun.Net üzerinden oyunları sayacak olursak;

101, Okey, Kastet, Kelimeyun, Banko, Bilardo, Kelimekule, Tavla, 3 Top, Kelimesayar, Tavla 3, Yapboz, King, Batak, Briç, İhale, Dama, Satranç,Pişti, Pis Yedili, Domino ve Kelimene oyunlarını Gamyun.Net üzerinden ücretsiz biçimde oynayabilirsiniz. Bazı oyunlar Gamyun.Net olarak geliştirilmiş tamamen özgün oyunlar. Bunların yanında Gamyun.Net de üyelere özel sohbet odaları da bulunuyor. Saniyeler içerisinde üye olmak çok kolay

Bugün sizlere Gamyun.Net üzerinden oynayabileceğiniz King oyunu hakkında bilgi vermek istiyorum. King oyunu aslında zor ve bir o kadar da zevkli bir oyun. Oyuncusunu adeta bilgisayar başına kilitler ve tam bir zeka oyunudur.

King 20.yüzyıl başlarında Fransa’ da öğrenciler tarafından oynanan Barbu oyununun değişik bir versiyonu. Bir iskambil oyunu. Kupa Papazına Rıfkı deniyor. Kabaca tanıtacak olursak King oyununda amaç koz oyunlarında en fazla eli almak ve ceza oyunlarında en az cezayı alarak oyun sonunda en fazla puanı almaktır. Ve partinin herhangi bir kozunda 10 ve üzeri el alan kişi King yaparak oyunu bitirmiş olur. Ceza kısmında başarısız olan her el oyuncu puanından düşülür ve koz bölümünde bulunan her el için puan eklenir. Oyunun ilk dört elinde ceza grubundan eller seçilmesi mecburi kılınıyor ve bu sebeple her oyuncu 2 koz, 3 ceza eli seçer. King oyunu ortalama 20 el oynandıktan sonra ilk maç bitmiş olur.

King oyunu anlatarak ya da okuyarak değil de oynayarak öğrenilecek bir oyun. Bu yüzden zekanızı sonuna kadar zorlamayı seviyor ve zoru seviyorsanız hemen Gamyun.Net’e girerek King oynamaya başlayın derim.

Yorum Yaz

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım.

Facebook Sayfamızı Beğen

Menü