Fenomen Psikoloji Danışmanlık Hizmetleri

Kategori : Genel - Etiketler : - Tarih : 23 Ekim 2014

937 defa okundu
FaceBook ta paylaş

Bugün sizlere 2012 yılında Ankara’da alanında uzman psikologlar tarafından kurulmuş olun Fenomen Psikoloji hakkında bilgi vermek istiyorum.

Fenomen Psikoloji, Ankara Çankaya’da bulunan Danışmanlık Merkezinde ailelere, yetişkinlerle birlikte çocuk ve ergenlere psikolojik testler ile danışmanlık ve psikoterapi hizmeti vermektedir.

Bilindiği gibi hayatta her şey istediğimiz gibi gitmemektedir. Özellikle yaşadığımız çatışma ve anlaşmazlıklarda kendimizi çaresiz ve olayların kurbanı gibi hissedebiliyoruz. Endişe, korku, güvensizlik ve depresyon gibi rahatsızlıklar bedenimizde stres ve gerginlik, zihnimizde kafa karışıklığı ve ruhsal rahatsızlıklar olarak ortaya çıkarabiliyor.

Yaşadığımız bu kötü duygu ve düşünceler sahipsiz bırakıldığında ve kontrol altına alınamadığında bizi ele geçirir ve kontrol ederler.

Psikolojik Danışmanlık hizmeti eğitimsel bir süreçtir. Psikolojik Danışmanlıkta amaç kişinin yaşadığı sorunlarla baş etme biçimlerini irdelemek ve daha sağlıklı baş etme yolları bulması konusunda kişiye veya çifte yardımcı olmaktır.

Fenomen Psikoloji Danışmanlık Merkezinde, alanında uzman psikologlar tarafından verilen hizmetlerden kısaca bahsedecek olursak;

Çocuk Psikoloğu ve Pedagogluk hizmeti ile çocuk  ve ergenlerin yaşadığı psikolojik problemlere uzman çocuk psikologları ile çözüm bulunmaya çalışılıyor. Bunun yanında Yetişkinlere Yönelik Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi hizmeti ile günlük hayatta yaşadığınız problemlerden daha ciddi ruh sağlığı problemlerine kadar tüm sorunlarınıza yardımcı olunuyor.

Ergen Psikoloğu hizmeti ile  ergenlik döneminde yaşanan psikolojik problemlerde ve olumsuzluklara destek veriliyor.

Aile Danışmanlığı ve Evlilik Terapisi servisi evli çiftlere yaşadıkları problemi bir psikolog eşliğinde profesyonel yardım alarak çözme konusunda yardımcı olunuyor.

Zeka, Gelişim ve Kişilik Testi Uygulamaları ile çocuklarınıza yönelik zeka ve gelişim testi uygulamaları yapılıyor.

Cinsel Terapi Merkezinde görevli Cinsel Terapistler ile cinsel alanda yaşadığınız sıkıntı ve problemlere çözüm bulunuyor.

Kurumsal Danışmanlık, Eğitim ve Seminer Hizmetleri ile kurumsal alanda destek almak isteyenlere kurumunuzun ihtiyacına göre her seviyede hazırlanmış eğitim programları, seminerler, bireysel psikolojik danışmanlık hizmetleri sunuluyor.

Çalışana Destek Programları ile işyeri merkezli, çalışanlara yönelik psikolojik danışmanlık ve destek hizmeti veriliyor. Ve son olarak Online Terapi ile Skype üzerinden anlık ya da  telefonla sesli psikolojik danışmanlık hizmeti veriliyor.

Fenomen Psikoloji tarafından verilmekte olan Psikoterapi seansları 60 dakika olup, yaşadığınız problemin niteliğine göre verilen psikoterapi süreci değişmektedir. Bu bakımdan psikoterapi sürecinin ne kadar süreceğine ilişkin baştan kesin bilgi vermek güçtür.

Yorum Yaz

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım.

Facebook Sayfamızı Beğen

Menü