Facebook İpuçları

Kategori : Genel - Etiketler :, , , - Tarih : 04 Temmuz 2011

1.563 defa okundu
FaceBook ta paylaş

kullanıcıları, sosyal paylaşım sitesinde şüphesiz bolca vakit geçiriyorlar ancak bu vakti de iyi kullanabilmek oldukça önemli. Bu yazıda sizlere bu vakti daha iyi kullanabileceğiniz birkaç küçük ipucu vereceğiz.

Öncelikle Facebook’ta bolca arkadaşınız varsa liste veya grup yapmak çok önemli. Bu şekilde içerik paylaşacağınız kişileri teker teker seçmek yerine grup halinde seçerek zamandan kazanabilirsiniz. Daha sonra Facebook durum güncellemeleri yaparken bir arkadaşınızın adını iletide görmek istiyorsanız kelimeye “@”le başladıktan sonra arkadaşınızın adının ilk iki harfini girin ve çıkan seçeneklerden arkadaşınızı rahatça bulun.

Facebook’ta fotoğraf paylaşmak ve albüm hazırlamak oldukça kolay ancak bunun için özel olarak hazırlanmış Windows Live Photo Gallery gibi programları da kullanabilirsiniz. Örneğin bu gibi programlarda albümünüzü hazırladıktan sonra Facebook seçeneğine tıkladığınızda rahatça profilinize fotoğrafları koyabilirsiniz.

Facebook’ta klavye kısayolları…

Gelelim Facebook sayfasında size zaman kazandıracak kısayol tuşlarına. Altta yazdığımız tuşlar Chrome için geçerli, Firefox’ta çalıştırmak istiyorsanız her komuttan önce bir de “shift” tuşuna basmanız gerekiyor. Internet Explorer içinse her kısa yol komutundan sonra “enter”a basmanız yeterli.

Alt + 1: Haber sayfasını açar.
Alt + 2: Profilinizi açar
Alt + 3: Açılır pencerede arkadaşlık isteklerinizi gösterir.
Alt + 4: Açılır pencerede mesajlarınızı açar.
Alt + 5: Açılır pencerede bildirileri gösterir.
Alt + 6: Hesap ayarlarını gösterir.
Alt + 7: Gizlilik ayarlarını gösterir.
Alt + 8: Facebook’un kendi profilini açar.
Alt + 9: En son yayınlanan hizmet sözleşmesini açar.
Alt+ 0: Facebook yardım merkezini açar.

KAYNAK : CHIP

Yorum Yaz

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım.

Facebook Sayfamızı Beğen

Menü