Avize mi alacaksınız?

Kategori : Genel - Etiketler : - Tarih : 17 Ocak 2014

960 defa okundu
FaceBook ta paylaş

avize

Eviniz için avize mi arıyorsunuz? En güzel avize çeşitleri netsiparişte ! Ev dekorasyonu açısından aydınlatmanın önemi çok önemlidir. Evimizin ışık yönünden rahat olması psikolojimiz ve sağlığımız açısından da önem arz etmektedir.

Avize alırken nelere dikkat etmemiz gerektiği üzerinde duralım biraz; Öncelikle alacağımız avizenin metal kısmının paslanmaz çelik olması gerekiyor.  Avizemiz kirlendiği zaman ıslak bezle sileceğiz. Bu durumda paslanmaz çelik olmazsa metal kısımlar nemden ve rutubetten zamanla paslanacak ve kötü görüntü oluşturacak. Bu gerçekten istenmeyen bir durum.

Çok sevilen taşlı avize türlerinden alacaksanız bu taşların birinci sınıf taş olmasına dikkat edin. Kalitesiz taşlar zamanla sararıp renk değiştirmektedir. Peki kaliteli ve kalitesiz taşları nasıl ayırt edeceğiz? Şöyle;  kalitesiz taşlar ışığa tutulduğunda gök kuşağı renklerini yansıtmazlar.

Odanızın boyutuna göre avize seçmeye dikkat edin. Aksi halde odanız gerektiği şekilde aydınlanmaz. Mesela odanız 50 metrekare ise sizin seçmeniz gereken avize türü ikili olmamalı. Avizeniz 50 metrekare bir oda için en az altılı olmalı.

Aldığımız avizenin üzerinde çeşitli motifler ya da aksesuarlar olabilir. Bu avizemizin güzel gözükmesi açısından da önemli. Dikkat etmemiz gereken nokta bu aksesuar ve motifleri avizemizin üzerine sağlam bir şekilde sabitlememiz.  Aksi durumlarda ufak sarsıntılarda bunların düşme durumu oluyor. Veya ısınan ampulün verdiği sıcaklıktan dolayı da aksesuar ve motiflerin düşme durumu da gözükebilir.

Avize aldıktan sonra faturasını sakın kaybetmeyin. Bir yerde saklayın dursun. Herhangi bir sıkıntı olduğu zaman garantiden faydalanabilmeniz için fatura ibraz etmeniz gerekebilir. Ayrıca garanti şartlarını da okumayı unutmayın. Kullanıcı hatası sayılan şeyleri bilirseniz buna göre davranır ve avizenizi daha uzun süre kullanırsınız.

Dünya üzerinde her şeyin ikinci sınıf taklitleri bulunuyor. Bu kaçınılmaz bir durum maalesef. Aynı durum avizeler için de geçerli. Daha ucuz malzemeden yapılan bir avizenin ucuz olması gayet normal. Ucuz malzemeden yapılan bir avize ile kaliteli malzemeden yapılan avize arasında dağlar kadar fark vardır. Bakınca ikisi de görüntü açısından aynı gibi görünür. Ama kaliteli ve kalitesiz avizenin birbirinden ayrılması ya da farkını kullanılmaya başladıktan sonra görürsünüz.

Aslında her şey kullanıcı olarak bizlere düşüyor. Kalitesiz malzemeden yapılan bir avizeyi alıp cefa çekeceğimize kaliteli ürünlerle yapılmış bir avize alarak sefa sürmek bizlerin elinde.

Yorum Yaz

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım.

Facebook Sayfamızı Beğen

Menü