Arsa arıyorsanız adres Emlakjet

Kategori : Genel - Etiketler : - Tarih : 19 Ekim 2015

1.300 defa okundu
FaceBook ta paylaş

Arsa almak isteyenler için emlakjet satılık arsaları ayağınıza getirdi. Hemen göz atın derim. Biliyorsunuz günümüzde en önemli yatırım araçlarından birisi de arsalar. Kolay kolay değer kaybetmeyen arsalar en gözde yatırım araçlarının başında olmaya uzun süredir devam ediyor. Emlakjet üzerinden Türkiye’nin her yerinden satın alabileceğiniz arsa bulabilirsiniz. Özellikle kolay arama menüleri sayesinde istediğiniz sonuca hemen ulaşırsınız.

Günümüzde en popüler yatırım araçları ev ve arsa almak desek yanlış demiş olmayız herhalde. Bugün arsa alırken dikkat etmeniz gerekenlerden bahsetmek istiyorum.

Arsanın yatırım aracı olarak tercih edilmesinin sebeplerinin en başında ucuz olması geliyor. Arsalar genellikle diğer gayrimenkullere oranla daha ucuzdur ve daha hızlı değer kazanırlar. Bu yüzden her zaman popüler bir yatırım aracıdır arsalar.

Arsa alırken dikkat edilmesi gereken ilk konu 3194 sayılı İmar Yasası uyarınca arsanın ifrazının yapılmış olmasıdır. Ve arsanın her türlü altyapısının da olması gerekiyor. Bu yüzden arsa alırken ilk önce bunlara dikkat edin derim. İmarı (ifraz) olan yere arsa imarı olmayan yere arazi denir. Bu ikisinin ayrımına dikkat edin. Bunlar çok farklı şeylerdir. İlgi gören arsa tipleri imarı olanlardır. İmarı olmayan araziler yatırımcılar için kısa vadede değer kazandırmazlar. Aslında hiçbir arsa kısa vadede kazandırmaz. Arsa zaten boş bir alandır ve gelecekte buralara kurulması planlanan yatırımlar sayesinde değeri artar.

Burada verdiğim kısa bilgiler yanında arsanın konumu, çevresine oranla değeri, gelecekte artış değeri gibi önemli kriterleri de göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Demek istediğim arsa işi uzmanlık işidir ve basit bir iş de değildir. Bu yüzden arsa almadan önce alanında uzman birisinden yardım almak şarttır. Emlakjet üzerinden bulduğunuz arsa ilanlarını profesyonel bir yardımla değerlendirmeniz daha mantıklı olur.

Emlakjet üzerinden sadece arsa değil, konut, işyeri, turistik tesis ve proje ilanlarına da ulaşabilirsiniz. 2006 yılında kurulan Emlakjet üzerinden şimdiye kadar binlerce insan ev, işyeri sahibi oldu bile. Siz neden onlardan birisi olmayasınız ki? Hemen göz atın derim.

Yorum Yaz

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım.

Facebook Sayfamızı Beğen

Menü