Android için launcher uygulamaları

Kategori : Genel, Güncel - Etiketler :, , - Tarih : 05 Kasım 2014

1.150 defa okundu
FaceBook ta paylaş

Referans dışında cihaz kullanıcılarının en büyük sorunlarından biri olan arayüzde, launcher çok önemli bir nokta. Özellikle düşük güç tüketen, hızlı çalışan ve telefon ve tabletlerle uyumlu başarılı bir arayüz bulmak oldukça zor.

SİSTEMİ YORMASI KULLANICILARIN TEPKİSİNİ TOPLAMIŞTI

ShiftDelete’in haberine göre; Samsung kullanıcılarının sistemi yormasından şikayetçi olduğu Touchwiz arayüzünden, HTC kullanıcılarının dikey kaydırma ve siyah arkaplanından sıkıldığı Sense arayüzlerinin launcher uygulamaları, pek çok kullanıcının beğenisini çoktan kaybetti.

Bu yazımızda cihazındaki orijinal launcher uygulamasının çalışma şeklini ya da görünümünü beğenmeyen kullanıcılar için, en hafif hızlı ve az güç tüketen başarılı launcher uygulamalarını sıralayacağız.

SMART LAUNCHER 2

Android için en iyi launcher uygulamalarından biri olan Smart Launcher 2, uygulama menüsünde yer alan uygulamaları otomatik olarak kategorilere ayırma özelliği ile dikkat çekiyor.

Tüm akıllı telefon ve tabletlerle başarılı bir uyuma sahip olan Smart Launcher 2, çok sayıda widget ve çeşitli ikon paketleri kullansanız dahi performansından ödün vermiyor. Giriş seviye Android cihazlarda dahi mükemmel bir performans sunan Smart Launcher 2, başarılı ana ekranı ile dikkat çekiyor. Farklı ikon paketleri, duvar kağıtları ya da temalarında yüklenebildiği Smart Launcher 2 için Play Store’da onlarca tema bulunuyor.

Ayrıca az sayıda widget kullanımı ile birlikte, gözle görülür derecede düşük pil tüketimine sahip olan Smart Launcher 2, Android 2.1 Eclair ve üzeri sürümlerde çalışabilmesi ile çok geniş bir kullanıcı kitlesine sahip.

LİGHT LAUNCH LAUNCHER

Android cihazınızda bulunan widget ve tema gibi kişiselleştirme seçeneklerinden sıkıldıysanız ve sadece hızlı bir launcher uygulamasına ihtiyazımız varsa LightLaunch Launcher uygulamasını çok beğenebilirsiniz. Sadece basit bir uygulama menüsünden oluşan LightLaunch Launcher, hiçbir şekilde ana ekran, dock, widget desteği gibi özelliklere sahip değil.

Uygulama menüsündeki uygulama ikonlarının ve isimlerinin boyutunu ayarlama ve uygulama, isimlerinin rengini değiştirebilme ve duvar kağıtlarıdışında hiçbir kişiselleştirme seçeneğine sahip olmayan LightLaunch Launcher, bilinen en hızlı Android launcher uygulamalarından biri. Ayrıca mükemmel derecede düşük pil tüketen uygulama, pil sorunu yaşayan Android kullanıcıları için kurtarıcı olabilir.

Android 2.0 Eclair üzeri sistemlerde kullanılabilen LightLaunch Launcher uygulamas,ı tamamen ücretsiz olması ve titreşim denetleme dışında cihazınızdaki hiçbir veriye erişim izni istememesinin yanında 385kb boyutu ile hafıza sorunu yaşayan kullanıcıların da kurtarıcısı olabilir.

GOOGLE ASİSTAN LAUNCHER

Android’in geliştiricisi Google tarafından geliştirilen Asistan Launcher uygulaması, Nexus cihazlarda bulunan hafif ve saf Android arayüzünü sizlere sunuyor.

Android 4.1 Jelly Bean ve üzeri sistemlerde kullanılabilen ve daha önce “Google Now Launcher İle Arayüzü Değiştirin” başlıklı yazımızda, sizler için detaylı şekilde incelediğimiz Google Asistan Launcher çok başarılı özellikler sunuyor.

Çok fazla sayıda widget kullanılmadığı sürece oldukça yüksek performans ve düşük pil tüketimi sunan Google Asistan Launcher, hızlı menü geçişleri ve hızlı çalışması ile beğeninizi kazanabilir. Widget, duvar kağıdı, birden fazla ana ekran, kişiselleştirilebilir onlarca ayar özellikleri ile hem hızlı hem de başarılı kişiselleştirme özellikleri sunuyor.

Yorum Yaz

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım.

Facebook Sayfamızı Beğen

Menü