2011’de çıkacak cihazlar!

Kategori : Genel - Etiketler :, , , , , , , , , , , , , , , , , - Tarih : 25 Aralık 2010

2.132 defa okundu
FaceBook ta paylaş

The Phone: Android 2.3 Gingerbread işletim sistemi ve Ericsson BRAVIA serisinde kullanılan yüksek renk ve çözünürlüklü 3.7 inç boyutlarında bir ekrana sahip olacak. Memory Stick slotu olmayan ürün miroSD kartı ile destekleniyor.

Apple 5: Bu yıl çıkması beklenen iPhone 5, “Yakın Alan İletişimi” teknolojisiyle elektronik cüzdan, banka/kredi kartı, kimlik gibi işlevleri görebilecek uygulamalara sahip olacağı düşünülüyor.

Verizon iPhone: Amerika’nın en büyük servis sağlayıcısı Verizon Wireless’ın 2011’den itibaren iPhone satışlarına başlayacağı ediliyor. Orijinal iPhone 4’e benzer olacağı söylenen Verizon, CDMA şebeke desteğiyle piyasaya çıkacak.

3DS: 2011 yılının ilk çeyreğinde piyasaya çıkacak cihaz ilk 3D konsolu olma özelliğini taşıyacak. Geleneksel tuşlara ek olarak Nintendo 3DS, 360 derecelik tuş takımı ve 3.2 inçlik dokunmatik ekrana sahip olacak. 3.52 inçlik LCD ekran, çift 0.3 MP kamera ile hareket sensorlarının da bulunacağı konsolunun 266 MHz ARM11 işlemci ile güçlendirileceği tahmin ediliyor.

HTC 7 Pro: Bu cihazın ilkbaharda çıkması bekleniyor. Phone 7 işletim sistemiyle piyasaya çıkacak telefonda 3.6 inç WVGA ekran ve özel sürgülü QWERTY klavye olacak. Microsoft dosyalarını düzenleyebilecek ve ile e-postaları yönetebilecek HTC Hubb uygulamasını destekleyecek.

HP PalmPad: HP PalmPad’in bir sürümünün 2011’in ilk yarısında piyasada olması bekleniyor. Tabletin 1.2 GHz çift çekirdekli işlemciye sahip olacağı söyleniyor. webOS işletim sistemiyle kullanıcısının karşısına çıkacak olan PalmPad Microsoft Office belgelerini QuickOffice üzerinden destekleyebilecek.

LG Star: 2011 yılında çıkacak bir başka cihaz olan LG Star 1 GHz çift çekirdekli NVIDIA Tegra 2 işlemcisiyle huzurlarda olacak. Android telefon 4 inç, 800×480 dokunmatik ekran, 8 MP kamera ve HDMI bağlantı noktası özellikleriyle piyasada olacak.

Sony VAIO 3D Laptop: Bravia 3D TV’lerde kullandığı ekran teknolojisini bu seri laptopa yerleştiren Sony, pazarda ağırlığını sürdürecek gibi görünüyor. 3 destekli 240 Hz LCD ekrana sahip bu VAIO, dahili IR donanımı sayesinde Bravia aktif gözlüklerle eşlenebiliyor. Cihazın ilkbaharda piyasaya çıkması bekleniyor.

MintPass Dual-boot Tablet: yılda kullanıcısıyla buluşması beklenen MintPass Tablet, hem Microsoft Windows, hem de Google Android işletim sistemleriyle çalışabilecek. Space Touch teknolojisiyle ayrı ayrı kullanılabilecek çift dokunmatik ekranı olacak.

BlackBerry PlayBokk: BlackBerry şirketinin 2011 yılının ilk çeyreğinde bu tablet bilgisayarı piyasaya çıkarması bekleniyor. Tabletin, Flash 10.1, HTML 5 desteğinin yanı sıra 7 inç ekranı, HDMI özelliğiyle kullanıcısının karşısına çıkacağı tahmin ediliyor. Cihazda ayrıca çift HD kamera, 1 GB RAM ile 1 GHz’lik çift çekirdekli işlemci olacak. Cihaz özellikleriyle iPad’in en büyük rakiplerinden biri olacak.

Kaynak: Samanyoluhaber & Zaman

Yorum Yaz

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım.

Facebook Sayfamızı Beğen

Menü