2010 yılının en başarılı ürünleri

Kategori : Genel - Etiketler :, , - Tarih : 18 Ocak 2011

1.545 defa okundu
FaceBook ta paylaş

Piyasaya sürüldüğünden itibaren kısa sürede tükenen bu ürünler, birçok kişinin ilgi odağı oldu. Kullanım kolaylığı ve yüksek hız özelliği ile öne çıkan bu ürünler ‘2010 yılının en başarılı ürünleri’ kategorisinde yer almayı başardı.

1- Ipad: New York’ta 3 Nisan 2010’da çıktığında büyük bir fırtına estirdi. Piyasaya sürüldüğünden sadece 80 gün sonra 3 milyonluk satış rakamıyla rekor bir sayıya ulaştı.

2- Book reader, Nook Color: Bu E-kitap 16 milyonluk renkli ve 7 inçlik dokunmatik renkli ekrana sahip. Bu özelliğiyle renkli kitapları, gazeteleri, dergileri, çocuk kitaplarını görüntüleyebiliyor. Ayrıca MP4 formatındaki videoları ve MP3, AAC ses dosyalarını da çalabiliyor.

3- Samsung Galaxy S: Andoid işletim sistemine sahip telefon, Güney Kore’de ilk iki ay içinde 800 bin ABD’de ise 45 günde 1 milyon sattı. Süper teknoloji ince olan ekranın çok yüksek parlaklık sağlıyor. Görüntü ve Ses Birliği (EISA) tarafından 2010 yılının en iyi akıllı telefonu seçildi.

4- MacBook Air: 1,7 inç olan bu laptopun ağırlığı ise sadece 1 kilogram. Üretici şirket Apple, bunun dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı olduğunu açıklamıştı. Bilgisayarlarda flaş hafıza tabanlı diskler kullanılıyor.

5- Google TV yazılım ve donanım platformu: Google TV, televizyon, internet ve Web imkanının bir arada sunulduğu bir platform. Google TV’yi kullanmak için tek kumanda yeterli oluyor. Ayrıca Android uygulamalar ile beraber de çalışabiliyor.

6- Nexus One Smartphone: Tayvanlı HTC firması tarafından 5 Ocak 2010’da tanıtımı yapılmıştı. Çıktığında Android işletim sistemi ile donatılmış en hızlı cep telefonuydu.

7- iPhone 4: Piyasaya çıktığında ilk üç günde 1 milyon 700 bin sattı. Apple’ın fırtınalarından biri olan iPhone 4, 3,5 inç ekran, otomatik odaklama yeteneği olan 5 mega piksel kamera özelliklerine sahip.

8- Apple TV: Bu harika televizyon müzik dinlemenize imkan vermesinin yanı sıra iTunes Store’u kullanarak yüksek çözünürlüklü filmleri para vermeden sadece kiralayarak izleyebilmenize imkan sağlıyor.

9- Toshiba Libretto W100: Dünyanın ilk Windows 7 işletim sistemli çift ekranlı laptopu. Klavye ve fareyi ortadan kaldırıyor. 7 inç boyutunda iki dokunmatik ekranı bulunuyor. isterseniz ekranlardan biri klavye oluyor.

10- Kinect Xbox 360: Microsoft tarafından tasarlanan bu cihaz Kuzey Amerika’da ilk on gün içinde 1 milyon sattı. Hareket ve ses sensorlu oyun kontrol sistemi.

Kaynak: ZAMAN

Orijinal haber bağlantısı(Samanyoluhaber)

Yorum Yaz

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım.

Facebook Sayfamızı Beğen

Menü